wtorek, 8 marca 2011

"Jarasz się jak gimnazjalista..."

Taką opinie usłyszałem po kolejnej porcji zachwytów związanych z najnowszym krążkiem SLU. :] Ale co innego pozostaje robić, gdy słyszysz taki beat, takie głosy, taki flow, takie kwestie, od których masz ciary? Miękną mi kolana i z czasem nie zmienia się nic!

W utworze "Głos wielkopolski" RY 23, Paluch, Śliwa, Kubiszew, Kobra, Medi Top Glon, Gandi Ganda (z tym ostatnim przybiłem sobie pionę w Stalowej) udzielili wsparcia Peji. W przeszłości miałem do czynienia z solową twórczością tylko dwóch z tego zestawu, lecz dzięki temu numerowi usłyszałem Śliwę, którego zwrotka najbardziej przypadła mi do gustu. "Kto to jest?" - pytałem sam siebie i z pomocą przyszedł mi Rychu, który wspomniał o nim w wywiadzie dla serwisu "Hip-hop.pl":


"Jeśli chodzi o Śliwę, to życzyłbym sobie i wszystkim moim rówieśnikom takich umiejętności, gdy mieliśmy - jak on dziś - po 18 lat. Jedyne skojarzenie jakie mi się nasuwa, to debiutujący dekadę temu Mes. Świeżość, styl i oryginalność obronią się w tej muzyce zawsze. Dlatego stawiam na Śliwę w oparciu o ponad sto kawałków, które samodzielnie zrealizował, nie mając nawet tych swoich 18 lat. Jeśli stworzymy mu odpowiednie warunki, nietrudno będzie przewidzieć, co stanie się za 5-10 lat."


Powiem szczerze, że chłopak swoją techniką zaimponował i zawstydził mnie jednocześnie... Bo moje umiejętności przy nim wypadają tak, jak pierwsze wydawnictwo Slums Attack przy "Reedukacji". Ale to nie budzi we mnie zazdrości, ani tym bardziej niechęci, a raczej motywuje do dalszej pracy, bo tylko laik powie o rapie, iż nie wymaga od jego twórców żadnego wysiłku - to tak a propo wczorajszej dyskusji pt. "Rap Vs. Reszta Gatunków" (zorientowani wiedzą, OCB).



Uroczyście przysięgam "nie piracić" więcej z tej płyty... ;)

1 komentarz:

  1. Witaj jestem studentką 3 roku pedagogiki i piszę pracę licencjacką o blogach. Chciałabym porozmawiać z Tobą na ich temat - kilka krótkich pytań, będę wdzięczna za jakikolwiek odzew - romantyczna.kobieta89@gmail.com, bądź gg: 1800912.
    Pozdrawiam,
    Magda

    OdpowiedzUsuń