Mam juz pierwszy problem zwiazany z moim "internetowym pamietnikiem": nie mam pojecia, jak zaczac pierwszy wpis. A jak powszechnie wiadomo problemy to stres, przedluzajacy sie stres powoduje frustracje, zas frustracja rodzi agresje - ot, mamy recepte na zwalczanie agresji wsrod mlodziezy: zabronmy im zakladania blogow...
Od poniedzialku trwa moj upragniony urlop. Zaczalem molestowac mojego szefa w dniu, w ktorym dowiedzialem sie, ze 14 listopada Coma pojawi sie na scenie rzeszowskiego klubu "Live", jak tylko slonce zniknie za horyzontem (no, moze troche pozniej, ale zawsze mialem tendencje do przesady;). Na to wydarzenie czekalem ponad pol roku, bo od ostatniego koncert w Londynie, kiedy to niesamowita energia ich wystepu, doprowadzila publicznosc niemal do ekstazy i slepego uwielbienia; tak wielkiego aplauzu moze pozazdroscic Comie niejeden zespol rockowy. Bylo wyjatkowo, chwilami wrecz mistycznie (Popoludnia Bezkarnie Cytrynowe, Spadam, Cisza i Ogien). Do dnia dzisiejszego wspominam to wydarzenie niezwykle cieplo, byl to jeden z najlepszych "show", w jakich mialem okazje uczestniczyc.
Koncerty... Najchetniej calymi dniami jezdzilbym po calej Polsce i po calym swiecie za "najwiekszymi". Poki, co, to niemozliwe, ale kto jeszcze 20 lat temu powiedzialby, ze niepozorny, pochodzacy z biednej rodziny chlopak z Jezyc, dotrze na szczyt polskiego hip-hopu, zdobedzie status jednego z najpopularniejszych raperow w Polsce, po drodze zgarniajac wiele nagrod i wyroznien?
Peja, bo to o nim mowa, tak naprawde nazywa sie Ryszard Andrzejewski - od dzieciaka imponowal mi hartem ducha; swoja osoba udowadnia, ze mozesz osiagnac wszystko, bez wzgledu na to, jaki miales start, a wlasciwie falstart do doroslosci.
Wielu juz dawno temu skreslilo go, m.in. po tym incydencie w Zielonej Gorze; zbyt wielu "dorobilo mu gebe" prostaka, bandyty, degenerata, oceniajac go tylko i wylacznie po wygladzie. Ale tak to juz jest: niektorzy lubia myslec stereotypami, gdyz to daje im zludne poczucie "uporzadkowanego swiata". To miedzy innymi o takich osobach, Eldo rymuje:
"Oni wiedzą wszystko a ja wkurzam się o nic
Przeciez oni mówią i dają mi prawdę na dłoni
Więc to bankowo fakt jest to
To przecież proste oni wiedzą lepiej kim jest Eldo "
"To chyba całkiem dobrze tak wiedzieć więcej
A oni mają dla mnie sposób na życie lepsze
Specjaliści, chciałbym poznać ich wszystkich
To chyba fajnie mieć ludzi tak bliskich nie
Przyjaciele szukający dziury w całym
A cudzy świat tylko liczy się dla nich"
"Medrcom z kosmosu", dedykuje utwor "Panie" Slums Attack - to takze dla tych twierdza, ze jego tworczosc jest bezwartosciowa, notabene jest to jeden z moich ulubionych dziel poznanskiego rapera.
Lece w piatek do Polski i w planie mam koncert Pei; mam nadzieje, ze w Stalowej Woli bede mial okazje przynajmniej uscisnac mu dlon. Czas pokaze, czy tak sie stanie...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz